Başkan’ın Mesajı

Türkiye genelinde 1950’li yıllardan bu yana 100’ün üzerinde İmam Hatip Okulu kurulmasına, 130 kadar öğrenci yurdunda yaklaşık 20.000 öğrencinin barınmasına vesile olan, Türkiye’nin en köklü sivil toplum kuruluşlarından biri olan İlim Yayma Cemiyeti’nin Adana Şubesi'nde faaliyetlerimiz olağanca hızıyla devam ediyor.

Dini eğitim ile Milli Eğitim’in kesiştiği en önemli kavşakta yer alan Cemiyetimizin bünyesinde kurulu öğrenci yurtları, ülkemizin çeşitli bölgelerinde ailelerinden uzakta, eğitimlerini sürdürmeye çalışan öğrenciler için bir yuva niteliğinde. Kız çocuklarımızın barınma ihtiyacını gidermek için taşındıkları öğrenci evlerinde, İYC Adana Şubesi olarak kendilerine yardımcı ve yol gösterici olduk. Bugüne dek kız öğrenci evlerine verdiğimiz destek ile sürdürdüğümüz hizmeti bir üst noktaya taşıyacak, Adana’nın en büyük ve en modern yükseköğrenim erkek öğrenci yurdu inşaatımız genel merkezimizin himayelerinde tüm hızıyla devam ediyor. İnşaat binası içinde tefrişatı tamamlanan şube ofisimiz ve Adana İYEM (İlim Yayma Eğitim Merkezi) faaliyetlerine başladı. Adana İYEM’de; Arapça eğitimi, İslami ilimler eğitimi, hadis ve siyer sohbetleri, erkek ve hanım vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu.

Öğrencilerimiz için milli ve manevi açıdan doğru bir adres olma niteliği taşıyan Konferans salonu, çok amaçlı salonları, sosyal donatıları ve 400 kişilik kapasitesiyle Adana'nın en büyük ve en modern Yükseköğrenim Erkek Öğrenci Yurdu inşaatına, bu hayırlı işe tüm hayırseverlerimizi ortak olmaya davet ediyorum…Hüseyin Nuri ÇOMU
İYC Adana Şube Başkanı